05 09 2008

EVDE SİR AĞDA YAPMAK KOLAYMI? SİR AĞDA NASIL YAPILIR?


2009 Saç modellerinin yanısıra biz kadınlar için her zaman en önemli sorun olan Ağda konusunda da biraz bilgilendirme ve tekrar yapalım.

Birazda Sir Ağda hakkında ki bilgilerimizi tazeleyelim. Sir ağda kimimizin uygulattığı, kimimizin ise hiç tanımadığı ama sadece duyduğu bir sistem olup, uygulama açısından diğer kılı kökten alan sistemlere nazaran hijyen, sağlıklı ve temizlemesi kolay bir sistemdir. Gelin şimdi Sir Ağda hakkında bilmediklerimiz yada yanlış bildiklerimizi düzeltelim....

SİR AĞDA NEDRİ? SİR AĞDA NASIL UYGULANIR? SİR AĞDANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Hepimiz zaman zaman sir ağda ile ilgili şeyler duyuyor, okuyoruz. Belki salonunuzda henüz böyle bir hizmet vermiyorsunuz, ama yakın zamanda düşünüyorsunuz ya da zaten sir ağda hizmeti salonunuzda mevcut ama bu hizmeti nasıl geliştirip daha iyi müşteri memnuniyeti sağlayacağınızın yollarını arıyorsunuz. Bu yazı dizisi, bu ve benzeri sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir kaynak olacaktır.

Sir Ağda Nedir?

Sir Ağda çam ağaçlarından toplanan farklı reçinelerin, balmumu, yağlar gibi diğer maddelerle karıştırılıp bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen kuvvetli bir ağdadır.

kartuş ağdaKlasik Ağdadan Farkı:

Ana maddesi şeker olan klasik ağdanın aksine, sir ağda reçineden yapıldığı için hem çok daha kuvvetli ve etkilidir, hem de kesinlikle kıl köklerini beslemez. Düzenli ve uzman tarafından uygulandığında istenmeyen tüyleri seyrekleşir, cılızlaştırır, çıkış süreleri uzatır.

Sir Ağda hazırlanışının kolaylığı, hazırlık ve işlem süresinin kısalığı, bol çeşit imkanının bulunması, ardından duş gerektirmemesi (su ile değil yağ ile çözülür), daha hijyenik ve sağlıklı oluşu, profesyonel kullanıma yönelik olması ile de klasik ağdadan daha kullanışlı bir yöntemdir.

konserve ağdaNe Kadar Etkili?

Sir Ağda çok kuvvetli bir ağda türüdür, en kısa tüyleri dahi kökünden, kılı besleyen yağ kesesi ile beraber alır. Kılların tekrar çıkma süreci uzar; yeni çıkan kıllar zaman içerisinde gitgide daha zayıflar ve cılızlaşır.
Kartuş Sistem Kol altı Sir Ağda UygulamasıNe Kadar Güvenilir?

Bitkisel ve son derece hijyeniktir. Sir Ağda yapılırken kullanılan, Kartuş Ağda, Spatula ve Ağda kağıtları  tek kullanımlık olduğundan, kişiye özel hijyenik uygulama sağlar. Üstelik,Sir Ağda kılı kökünden alan diğer yöntemlere nazaran daha ağrısız ve acısızdır.

Riskleri Nelerdir?

Eğitimli, deneyimli ve profesyonel uzmanlar tarafından, kaliteli ürünlerle doğru uygulandığında ve birkaç unsura dikkat edildiğinde hiçbir risk içermez. Batık, leke, morarma yapmaz. Hemen arkasından hafif kızarıklık, tahriş ve irritasyon normal olsa da, cildi ağda sonrası rahatlatacak ürünlerden ve yoğun yoğun pudralı sir ağda çeşitlerinden yararlanılarak rahatsızlıklar en aza indirilebilir ve önlenebilir

  Kartuş Sistem Kol altı Sir Ağda Uygulaması 


 

Ağda UygulamaUYGULAMA

Sir ağda, üretildikten sonra ya kartuş dediğimiz kendiliğinden döner başlıklı plastik tüplere ya da konserve dediğimiz metal kutulara doldurulur. Sir ağda sistemleri, Kartuş Sistem ve Konserve Sistem olarak ambalajına göre isimlendirilir. Aynı maddeyi içermekle beraber, bu iki sistemin uygulamada farklılıkları bulunmaktadır.
KARTUŞ SİSTEM

Kartuş Sistem    Sir ağda, 100 ml. ürün içeren plastik tüplerin içerisindedir ve döner başlıkları sayesinde uygulama yapılır. Ağda, kartuşun döner başlıklarından incecik akar ve sürülür. Uygulama yapılacak yüzeyin genişliğine göre, pek çok firmanın farklı boyutlarda başlıkları olan kartuşları mevcuttur. Bacak, kol, karın, sırt gibi geniş yüzeyler için büyük, kol altı, kasık gibi daha küçük yüzeyler için küçük, kaş, bıyık gibi şerit halinde çalışılacak yüzeyler için mini başlıklar bulunur.

     Kartuş ile Sir Ağda özellikle bacak gibi düz ve geniş yüzeylerde son derece pratiktir. Çabuk ve hijyenik uygulama fırsatı sunar. Kartuşlar tek kullanımlık olduğu için müşteriye özel ve son derece hijyeniktir.


KONSERVE SİSTEM

Konserve SistemKonserve Sistemde, sir ağda 800 ml. ürün içeren metal kutuların içerisindedir ve spatula yardımı ile uygulanır.
  Konserve Sir Ağda , uzmanın spatula ile daha özgür çalışma yapabilmesine olanak tanıdığından, kartuşla girilmesi pek mümkün olmayan oylumlu, girintili, çıkıntılı yüzeyler tercih edilir. Tüylerin çok uzun olup kartuş başlığına dolanması durumunda ve küçük bölgelerin çalışılması için de konserve sistem uygundur.

 


 

12907
0
0
Yorum Yaz