22 10 2008

SAÇ MODELLERİ,SAÇ RENKLERİ VE EVDE SAÇ BOYAMA SANATI

Kadınları isteği her aynaya baktığı zaman kendisini güzel ve çekici görmektir. Güzel Saç Sağlıklı Saçlara sahip olmak gerektiğini unutmadan, bunun en temel ve kolay yolu da biri de saçları boyamaktır diyebiliriz. Şimdi evde saçlarımızı nasıl boyayabiliriz diye düşünmeye başlamış olmalıyız. Tabi bunun düşünüyorsak ya kuaföre ödeyeceğimiz yüklü miktardaki paradan yana sıkıntımız var, ya canımız evde bişeyler yapmak istiyor yada kuaföre gidip harcayacağım zamanı evde saçlarımı boyayarak diğer işlerle de ilgilenirim diyerek düşünüyoruz. Tabi bunları düşünmekle bitmiyor olat, Evde saçlarımı kendim nasıl boyarım, saç rengini nasıl değiştirebilirim, en güzel saç rengi hangisi, en moda saç rengisaç bakım ürünleri ile saçımı daha dolgun ve daha canlı görünmesini nasıl sağlarım diyorsun ve Saç Modellerini Saç Stilleri,en son saç modasını merak ediyorsun... Modelleri için nedir,

İşte , çalışan kadınlar için kuaförde zaman harcamak, bir başka zamandan çalmak anlamına geldiği için çoğu kez böylesi değişiklikler arka plana atılır. Bu nedenle artık her gün daha fazla kadın gerek zamandan ve paradan tasarruf etmek, gerekse sadece denemek amacıyla saçını evde boyamayı tercih ediyor. Siz de markette dolaşırken saç boyası reyonunda takılıp bir türlü karar veremeyenlerdenseniz, işte size mükemmel sonuçlar elde etmenin püf noktaları!

Öncelikle Saç Boyaları konusunda biraz bilgi sahibi olmalıyız. Saç boyaları genellikle kimyasal bazlı ürünlerdir. Ancak son zamanlarda organik saç boyaları yani bitkisel tabanlı Saçboyalarıda üretilmeye başladı. Saç boyası konusunda markete gittiğimiz zaman üzerinde ki etiketleri okuyarak zaman kaybetmek gereksiz. Çünkü yapısal olarak bütün saç boyalarıSaç boyasını aldıktan sonra mutlaka ama mutlaka Saç Bakım kremi almayı unutmayın .Çünkü Boyalı saçların doğallığı gideceği için Saç Bakım ürünleri ile desteklemek ve Saç Bakımı ürünleri kullanmak şart. aynı diyebiliriz. Ancak tanınmış markaları kullanmak daha garantili olacaktır.

Saç Boyamızı ve saç Bakım ürünümüzü aldıktan sonra Saçlarımıza boya sürmek için evde pasta börek yapımında kullandığımız ve bugün her markette bulabileceğimiz yumurta fırçası alabiliriz. :) En pratik çözüm. Zaten kuaförlere de gittiğiniz zaman göreceksiniz ki Saç boyama işlemi sırasında kullandıkları fırçalar çoğunlukla bu tür fırçalar.

Tabi Saçlarımızı evde boyamak için plastik örtü, bone, folyo gibi bazı malzemelerde gerekli ancak bunları evdeki çeşitli malzemelerden işimize yarayacak şekilde faydalanabiliriz.

Bütün bu malzemeleri aldıktan ve evimize geldikten sonra en müsait zamanda saçlarımızı koyu bir renge boyayacaksak ki buna mecburuz,( neden derseniz daha açık bir renk yapmak için Oreal Açıcılar kullanmak gerekli ve bunu tam olarak kullanımını, saçlarda kalma süresini tahmin etmemiz zor olacağından Saçlarımızı yakma ihtimalimiz çok fazla olduğu için) saçlarımızı öncelikle yıkayıp saçlarda oluşan yağ tabakasından kurtarmalıyız. Saçlarımızı yıkayıp hafif nemli olarak bırakıyoruz ve öncelikle saçımıza kullanacağımız boyadan bir miktar saçımızın uç kısmına sürüyoruz. yaklaşık onbeş-yirmi dakika bekledikten sonra saçımıza boya uyğuladığımız yeri yıkayarak istediğimiz saç renkginin bu olup olmadığına karar veriyoruz. Eğer düşündüğümüz saç rengini tutturmuşsak, saçlarımızı mümkünse bir arkadaşımızın yardımı ile tutam tutam boya sürerek kıvırıyoruz ve varsa folyo ile küçük paketler yapıyoruz. Saçlarımızda ki boy işi bittikten sonra 30-45 dakika arası evdeki diğer işlerimizi halledebiliriz. Daha sonra saçlarımızdaki folyonun bir tanesini açarak saçımızın aldığı renge bakarak istediğimiz kıvama gelmişmi bakıyoruz. Eğer geçen süre içerisinde saçlarımız istediğimiz saç rengi tonunu almışsa saçlarımızı yıkıyoruz ve kurutuyoruz.

Saçlarımızı evde boyama konusunda küçük bir püf noktası: Eğer saç boyama işlemine başlamadan önce saçlarımızın bittiği yerlere, yani alın bölgesinde saçların başladığı,kulak üstü,ense gibi saçların bittiği  bölgelere herhangi bir cilt kremi sürersek saç boyama işleminden sonra saçlarımızdaki boyalar buralara bulaşırsa bile yıkadığımız zaman çıkarmak çok kolay olacak ve boya lekesi kalmayacaktır.

683
0
0
Yorum Yaz