27 11 2008

Saç Modelleri ve Saçlarda Elektriklenme : Saçlarım Neden Elektir

Eveeeetttt...

 Saçlarımda elektriklenme oluyor, bu sorunu nasıl giderebilrim, bunu nasıl engellerim diyorsan sana bazı küçük tavsiyelerimiz var...

 Öncelikle şunu unutmayalım ki Sıcak ve kuruluk her türlü saçın elektriklenmesine neden olur. Özellikle Kıvırcık saçlarda elektriklenme daha fazla görülür. Newyork Saç moda Haftasında yapılan bir söyleşide ünlü Kuaförlerin Saçlarda ki elektriklenme ile ilgili tavsiyelerini sizlere sunuyoruz.

 - Saçlarınızı yıkarken, Nemlendirici bir şampuan ve saç köklerini etkileyen yumuşatıcı bir krem kullandıktan sonra saçlarınızı tarayarak soğuk bir havluyla kurulayın. Saç köklerine dokunmadan saçınızın üst kısımlarına jöle sürün ve parmaklarınızın etrafında sararak saçlarınızda bukleler oluşturun. Eğer dalgalı saçlar istemiyorsanız saçlarınızı incitmeden aşağı doğru jöle ile parmaklarınızın arasında bir lastik çeker gibi esnetin.

-Parmak tarak. Saçlarınızı, nemlendirici kremi uygulayıp  nemli iken geniş dişli bir tarak yada plastik olmayan br fırça ile tarayın. Jöle ve köpük kullanırken saç köklerine sürmekten kaçının...

-Saçlarınıza dokunmayın. Saçlarınızı kuruttuktan sonra saçlarınızla sık sık oynamayın. Saçlar kuru iken dokunmak saçlarda elektriklenmeyi artırır. Eğersaçlarınız kabarmaya ve elektriklenmeye başlarsa saçlarınızı bukleler ile ayırın. Hafif bir sprey sıkın. Ancak sprey jöle gibi ürünleri kullandıktan sonra yıkmadan yatmayın.

-Nemi uzak tutun. Bu bazı saç tipleri için geçerli bi durumdur. Saçlarımızın nemden dolayı deliye dönmesinin nedeni, havadaki neimn saçın gövdesini genleştirmesi ile saç elektriklenir. Bunu engellemenin yolu saçlara nem girişini engellemek için saçları kremlemektir. Uygun bir krem ile saçlarımızı nemden koruyabiliriz.

-Saç tipinize uygun ürünler kullanın. Saçlarımızın tipini bilmek çok önemli. Eğer ki saç tellerim çok ince diyorsanız, saçlarınız için fazla krem kullanmamalısın. Jöel gibi ağır saç şekillendiirciler yerine hafif köpük gibi şekillendiriciler kullanmalısın..

-Dalgalandıran Saç ürünlerini deneyin. Eczanelerde "Haicm Veren" olarak adlandırılan bu ürünler saaçlarımızdaki  dalgaları belirginleştirir ncak sertleştirmezler. Bu ürünleri ıslak saçlara dipten uyğulamalısınız. Dalgaalrıda ellerinizle gevşeterekdoğal kurumasını sağlayın...

-Saclarınızı kıvırın
. Eğer saçlarınızla uğraşmak için zamanınınz varsa saclarınızı bigudi yada maşa ile saç dalganızı belirginleşrirerek elektriklenmeyi azatırsınız.

-Doğru saç kesimi Nedir?  Kuaförlerin saç kesim teknikleri çoğu zaman saçlarda ki elektriklenmeyi artırabilir. Bu kesimlerin uygun aletlerle yapılmayışı, yani makas yerine traş makinası ile yapılması saçlarda elektriklenmeyi artırabilir. Bu aynı zamanda saçlarda kırılmalara da yol açar. Yeni nesil Sıcak Makas Tekniğini kuaförünüzden mutlaka ve tercihen isteyiniz.

 Sıcak Makas ile Saç Kesimi Tekniği ve Video görüntüsü için BURAYA tıklayınız.

2965
0
0
Yorum Yaz