27 10 2008

Vücudum da ki kılları temizlemek için en iyi yöntem hangisidir?

Vücudum da ki kılları temizlemek için en iyi yöntem hangisidir?

Vücüdumuzda ki kıllardan kurtulmanın en hijyen yol, eğer alerjiniz yoksa Çam Reçinesi yani Sir Ağda'dır.  Ağrıya dayanıklı değilseniz bikini (Vajinal) bölgeniz, koltuk altı bölgesi ve bıyık bölgesinde Tüy dökücü kremler kullanmalısınız. Fakat tüylerinizdenkurtulma yöntemi olarak asla jilet kullanmayı düşünmeyin. Çünkü her fidan budandıkça güçlenir. Bunu unutmayın.

Kadınlar  neden kıllarından-tüylerinden kurtulmaya çalışır?

Tabi bu soruyu sormak tamamen bir saçmalık. Çünkü özellikle günümüzde estetiğin önemini düşünürsek tüylü bir kadını hayal biel edemeyiz. Ancak çeşitli hormon rahatsızlıkları ve tedavi şekilleri nedeni ile aslında bir kadın hastalığı olan tüylenme istenmeyen bir durumdur Kadınlar için.  Kadınlarda belli bölgelerde çıkan (Bikini Bölgesi,Genital bölge,) dışında çıkan kıllar ve tüyler gerçekten rahatsız edicidir. Bu özellikle Anadolu Bölgesinde yaygın olmakla birlikte büyük şehirlerde de şu anda 13-18 yaş gurubunda ki kız çoxuklarında aiırı tüylenme olduğu gözlenmekte. Bunun ana sebebi olarak bütün uzmanlar Beslenme bozukluğu, Fast Food yiyecekler, yağlı yiyecekler olduğunu söylüyor.

Benim de Güzellik salonuma Gelen Kız Çocuklarında ki Gözlemlerim aynı yönde ne yazıkki. Ailesinde bu tür bir sorun olmayan kız çocuklarının yeme-içme alışkanlıklarını sorduğumda ne yazıkki yukarıda belirtmiş olduğum sebebler aşikar olarak ortaya çıkıyor.

Kılların alınması, sadece kadınlara özgü değildir, erkekler de en azından sakal tıraşı olurlar ve bazıları bir kısım vücut kılını da alır. Eski Roma hamamlarında erkeklerin kıllarını cımbızla aldırdığı iyi bilinen bir tarihi gerçektir.

Kıllarını aldırmanın hijyenik bir yönü de vardır.

 Kılların yoğun olduğu bölgelerde bakteriler çoğalarak hoş olmayan kokulara sebep olurlar. Öte yandan, sir ağda gibi epidermisin ölü tabakasını kaldırarak peeling yapan yöntemler, ciltteki hücreleri canlandırır, cildi tazeler ve yaşlanmayı geciktirir.

1982
0
0
Yorum Yaz